Değerli Türk ve Azeri Meslektaşlarımız,

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği olarak Türkiye’de düzenli olarak Kemik Eklem Kongresi adını verdiğimiz bilimsel toplantılar yapıyoruz. Buna ek olarak 2018 yılından itibaren derneğimizin kuruluş amacı ve tüzüğü gereği Türkçe konuşan ülkelerde de her iki senede bir bilimsel toplantı tertiplemeyi kararlaştırdık. Bunlardan ilkini 19-23 Nisan 2018 tarihleri arasında Birinci Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi adı altında dost ve kardeş Azerbaycan’da yapacağız.

Bilindiği gibi günümüzde Ortopedi ve Travmatoloji kendi içinde pek çok dalı barındıran, çok geniş hastalık ve cerrahi müdahale spektrumuna sahip bir bilim dalıdır. Bundan dolayı bu toplantıda sınırlı sayıda konuyu teferruatlı olarak tartışmayı planladık. Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji İlmi Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa yapacağımız bu toplantıda GKD, Skolyoz, Kalça ve Diz Artroplastileri konuları ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği ile Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji İlmi Araştırma Enstitüsü öncülüğünde yapılacak bu toplantının Türk, Azeri ve diğer Orta Asya Cumhuriyetlerinden gelecek meslektaşlarımız için en iyi şekilde geçmesini dileriz.

Türk ve Azeri meslektaşlarımızı Azerbaycan’ın ve Kafkasya’nın incisi Bakü’de ağırlamak ümidi ile saygılar sunarız.


Prof. Dr. Vedat ŞAHİN

Kemik ve Eklem Cerrahisi
Derneği Başkanı
Kongre Başkanı


Prof. Dr. Ilgar QASİMOV

Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji
İlmi Araştırma Enstitüsü Direktörü
Kongre Başkanı

gün kaldı.

Kongreye

ÖNEMLİ TARİHLER
 • Nisan
  19
  2018
    Otele Giriş Tarihi
 • Nisan
  23
  2018
    Otelden Çıkış Tarihi
 • Nisan
  19
  2018
    Kongrenin Başlangıcı
 • Mart
  30
  2018
    Bildiri Gönderiminin Son Günü
 • Mart
  30
  2018
    Erken Kayıt – Konaklama Son Günü